Експерт: "хрущовки" утеплювати не має сенсу


Експерт: "хрущовки" утеплювати не має сенсу

Перше, що необхідно зробити для економії коштів на опалення багатоквартирного будинку – поставити загальний лічильник на тепло. Однак якщо будинок старий, то слід провести низку заходів для його утеплення. Хоча, як вважають деякі експерти, “хрущовки” все одно будуть віддавати тепло, і власникам квартир в них доведеться платити більше.

Як розповідає експерт в сфері енергоефективності Андрій Хмурний, українці в будинках без лічильників платять на 30% більше.

Читайте також: Уряд дозволив встановлювати лічильники тепла у старих будинках

Щоправда, якщо поставити лічильник в будинку з дірявими стінами, розбитими вікнами в під’їзді, неутепленими стінами, цілком можливо, що лічильник покаже: мешканці витрачають тепла навіть більше норми. Але і це не привід відмовитися від приладу обліку.

Крім того, варто враховувати, що чим більше площа загального користування, тим більше доведеться заплатити за її опалення.

У під’їзді є розбиті вікна, а двері щільно не закриваються. Навіть якщо мешканці самовільно вирізали батареї в під’їзді, його все одно доведеться опалювати. Тепло буде йти через стіни квартир, а потім – через розбиті вікна під’їзду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua