0 800 307 555
0 800 307 555

Субсидії по-новому нараховуватимуть вже з цього опалювального сезону


Субсидії по-новому нараховуватимуть вже з цього опалювального сезону

Субсидії з нового опалювального періоду призначатимуться за фактом опалювальної площі, яка використовується для проживання, а не фактичної площі будинку.

Про це під час брифінгу сказав директор директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко.

Читайте також: В українців масово забирають субсидії за здачу квартир в оренду

“На сьогодні нами підготовлено проект змін до системи субсидій, які будуть введені вже з цього опалювального періоду, які регулюють найпроблемніші питання, що виникають у громадян. В радянські і 90-ті роки громадяни з метою економії власних коштів будували будинки, де все було під одним дахом: сарай, гараж, житлова площа. Ці приміщення мають досить велику площу, але при цьому реально використовується для проживання тільки певний відсоток житла. Одна з пропозицій – надання субсидії на опалювальну площу, а не на всю”, – розповів Музиченко.

Він зазначив, що субсидії стануть більш адресними, буде враховуватися не тільки критерій офіційного отримання доходів, але і майновий стан отримувачів субсидій. Крім того, врегульовано питання щодо оплати послуги у разі, якщо користувач вжив послуг менше від обов’язкової частки платежу за субсидію.

“Оскільки врахувати в постанові всі субсидії, що з’являються, неможливо, ми розширили повноваження комісій, які розглядатимуть індивідуальні випадки”, – додав Музиченко.

За його словами, на субсидії, нараховані в 2018 році, буде витрачено 55 млрд грн. Ще близько 20 млрд грн було витрачено на покриття боргів за пільгами та субсидіями за минулий бюджетний період.

“Вартість самої системи на цей рік складе 55 млрд грн. Ніхто не закладає в бюджет завідомо менше коштів, щоб когось позбавити субсидій”, – зазначив Музиченко.

Він уточнив, що в минулий опалювальний період субсидії отримували 6,9 млн домогосподарств. Тоді ж накопичилося майже 20 млрд грн боргів з оплати пільг і субсидій.

“На 1 січня поточного року ми мали серйозну заборгованість з оплати пільг і субсидій за минулі роки. Якщо ми проаналізуємо ситуацію станом на кінець літа, то при нарахуваннях 36 млрд грн пільг і субсидій сплачено було майже 58 млрд грн. У першому кварталі цього року відбувалося погашення заборгованості за минулий бюджетний період”, – сказав Музиченко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua