0 800 307 555
0 800 307 555

Україна і Угорщина розпочали обмін інформацією про транспорт і товари, що переміщуються через кордон


Україна і Угорщина розпочали обмін інформацією про транспорт і товари, що переміщуються через кордон

Україна і Угорщина впровадили обмін інформацією про транспортні засоби і товари, що переміщуються через державний кордон, повідомляє Сегодня.

Про це повідомляється на сайті Державної фіскальної служби (ДФС).

Читайте також: З 1 жовтня в Україні починається тестування ЄКР для сплати митних платежів

“З 1 жовтня почав діяти протокол між митними органами ДФС і Національною податковою і митною адміністрацією Угорської Республіки про співпрацю в сфері обміну інформацією за допомогою електронної пошти про транспортні засоби, що переміщуються через українсько-угорський державний кордон”, – вказується в повідомленні.

ДФС підкреслює, що відомства будуть використовувати електронну пошту з захистом повідомлень.

“Система інформаційного обміну дозволить створити профілі ризиків, щоб порівнювати інформацію про товари та транспортні засоби, які відбули з Угорщини і в’їжджають в Україну, за такими показниками, як кількість і номенклатура товарів”, – зазначає ДФС.

При цьому у відомстві вважають, що система не тільки прискорить митний контроль, але і дозволить відстежувати недобросовісних суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

ДФС також нагадала, що це другий проект з інфообміну з країнами ЄС. Перший діє з Польщею на пункті пропуску “Рава-Руська – Гребенне”. Таким чином, митниця отримує через електронну пошту дані про транспортні засоби, дату і час їх оформлення, наявність вантажу.

“У рамках міжнародних договорів митниці ДФС мають можливість отримувати від угорської митної адміністрації інформацію про перебіг проведення перевірок законності зовнішньоекономічних операцій і в рамках розслідування справ про порушення митних правил. Крім того, здійснюються заходи щодо запобігання, виявлення та розслідування порушень митного законодавства, планування відповідних заходів з протидії контрабанді”, – йдеться в повідомленні.

За даними ДФС, з початку 2018 року на українсько-угорському кордоні виявлено 2,4 тис. порушень митного законодавства на суму близько EUR1,2 млн. При цьому вилучено товарів на суму майже EUR1 млн. З незаконного обігу вилучено промислових товарів майже на EUR0,6 млн. При цьому серед вилучених продовольчих товарів понад 80% становлять тютюнові вироби, яких з початку року вилучено понад 1 млн шт. сигарет.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua