0 800 307 555
0 800 307 555

Омелян розповів, які проекти в Україні потребують першочергових інвестицій


Омелян розповів, які проекти в Україні потребують першочергових інвестицій

Україна веде спілкування з західними інвесторами щодо першочергового фінансування інфраструктурних проектів Укрзалізниці, мережі морських портів, розвитку транспортної авіації, а також побудови бетонних автодоріг.

Про це розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян після презентації в Нью-Йорку нових можливостей ведення бізнесу в Україні.

Читайте також: Укрзалізниця підготує до зими 2,8 тис. пасажирських вагонів

“Ми бачимо високий інтерес і нагальну потребу держави в сфері залізничних перевезень. Фактично, в Україні зараз відбувається стагнація, і ми чуємо все більше і більше заяв про те, що лише половина всіх заявлених перевезень виконується Укрзалізницею”, – сказав міністр.

За його словами, це означає, що не створюються нові робочі місця, не розвивається виробництво, надходить менше податків до державного бюджету. Тому, домовленості про інвестування в цю сферу можуть істотно змінити стан справ.

“Ми бачимо також величезний інтерес з боку іноземних компаній, насамперед американських, до портової інфраструктури України”, – підкреслив Омелян.

Він висловив переконання, що саме “концесія українських морських портів – це правильний вихід з ситуації”. Він пояснив, що в даному випадку “державна власність залишається державною, але передається в управління світовим відомим операторам на тривалий період часу”. Першими на черзі стоять два середні морські порти – “Ольвія” і “Херсон”. За попередніми оцінками, надходження до держбюджету від цих портів мають зрости вдвічі-втричі в порівнянні з системою, коли порт або його потужності віддаються в оренду.

“Крім того, ми бачимо величезний розвиток авіації. Для нас важливо залучити cargo-перевізників”, – додав Омелян. Він зазначив, що цей напрямок вже розвивається швидкими темпами, зокрема, в аеропортах Борисполя та Білої Церкви, де є “величезні можливості” для того, щоб потужно вийти на світовий ринок авіаперевезень.

Водночас, за його словами, зараз з американськими компаніями проходять переговори щодо будівництва бетонних доріг в Україні.

“Я б дуже хотів, щоб американські компанії заходили на український ринок, наймали українських співробітників, але використовували сучасний підхід для будівництва доріг”, – підкреслив Омелян.

На прохання прокоментувати, наскільки просунулися переговори із західними інвесторами, міністр зазначив: “принаймні в сфері інфраструктури я бачу хороший тренд. Усі речі, про які ми говорили в попередні роки, ми зробили”.

У зв’язку з цим він нагадав, зокрема, про підписаний мільярдний контракт з компанією General Electric, про появу на українському ринку компанії Ryanair, а також про практичну зацікавленість американських компаній у розвитку портової інфраструктури України.

“Тому це висхідний тренд, і нам дуже важливо, щоб стратегічне партнерство між Україною і США було не тільки в політичній сфері, а базувалося на добрих економічних відносинах”, – підсумував міністр інфраструктури України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua