В ICU назвали найпривабливіші для інвестицій галузі


В ICU назвали найпривабливіші для інвестицій галузі

Керуючий партнер групи ICU Макар Пасенюк зазначає, що в Україні найпривабливішими для інвестицій галузями є агропромисловий комплекс, енергетика та інфраструктура.

“Прямі інвестиції залишаються основним реальним драйвером зростання ВВП в Україні на тлі сьогоднішніх економічних реалій, зовнішньої кон’юнктури і зобов’язань, які Україна взяла на себе перед міжнародними кредиторами”, – сказав він.

На думку Пасенюка, для якісного ривка в зростанні економіки потрібен прорив в обсязі і термінах припливу інвестицій.

Це допоможе відносно швидко запустити промислове виробництво, збільшити споживання і наростити базу власного капіталу, на який можна буде залучати боргове фінансування як всередині країни, так і ззовні, збільшуючи темпи зростання.

Найбільший якісний потенціал в залученні інвестицій і впливі на економічну стабільність, за словами експерта, має аграрний комплекс, на який вже припадає близько 15% ВВП.

Керуючий партнер групи ICU підкреслює, що основним питанням в цій галузі є скасування мораторію на продаж землі сільгосппризначення.
“В Україні обсяг сільськогосподарського земельного банку становить близько 25 млн га, близько 10 млн га з яких перебуває в держвласності. Середня ставка комерційної оренди становить близько 140-150 доларів/га на рік, а значить, вартість сільгоспземлі в Україні перебуває в діапазоні від 1500-2000 доларів/га. Таким чином, вартість всієї державної землі становить 15-20 млрд доларів, що можна порівняти з існуючою програмою МВФ Extended Fund Facility в сумі 17,5 млрд доларів і більш ніж удвічі перевищує нетто-резерви НБУ, які становлять 6,8 млрд доларів”, – підрахував Пасенюк.

На друге місце за привабливістю інвестицій він поставив енергетичний сектор, частка якого становить близько 8% ВВП України, але при цьому сектор є стратегічно важливим для суверенітету країни і має суттєвий вплив на торговельний дефіцит.

Третій за масштабами і значущістю сектор – транспорт і інфраструктура, на який припадає близько 6% ВВП.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua