У Мінфіні прокоментували стан казначейського рахунку


У Мінфіні прокоментували стан казначейського рахунку

У липні відбулося значне зменшення залишків на єдиному казначейському рахунку, а в серпні – значне зростання, однак ці показники треба корелювати з валютними рахунками України. І в зв’язку з цим, зменшення і зростання не були дуже істотними. Водночас, залишки на ЄКР значно менші, ніж торік, оскільки Україна в I кварталі не зробила зовнішні запозичення.

Про це повідомила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова.

Читайте також: Глава Мінфіну назвала розмір дефіціту Держбюджету на наступний рік

“Для того, щоб подивитися на ліквідність держави, необхідно подивитися на ліквідність, як на єдиному казначейському рахунку (це тільки частина наших коштів у гривні), а також на наші валютні рахунки. Хоча звітуємо ми на одну певну дату, але управлінням ліквідністю займаємося повсякчас. Якщо нам потрібні витрати в валюті і ми купуємо валюту, то звичайно ми накопичуємо валюту, якщо потрібне фінансування гривневих наших витрат, то ми управляємо нашим гривневим рахунком. Тому, як ми говорили на початку серпня, наявність 2 млрд грн на гривневому рахунку, в той час як на валютному був високий рівень, не є критичною ситуацією, так само як зараз це не означає, що її кількість істотно зросла (станом на 1 вересня на ЄКР є 27 млрд 85 млн грн, – ред.)”, – пояснила Маркарова.

Однак, за її словами, якщо порівняти з попереднім роком, рівень нашого рахунку, навіть якщо це десятки мільярдів, менший, ніж торік.

“Це пов’язано з тим, що в першому кварталі цього року, за розписом, мали відбутися зовнішні запозичення. Ці запозичення не відбулися. Відповідно еквівалент 2 млрд доларів, які ми повинні були запозичувати, їх немає зараз на нашому рахунку. Зараз йде активна робота, управління ліквідністю – це те, чим ми займаємося в тому числі. Для того, щоб забезпечити, з одного боку, все необхідне фінансування, а з іншого боку підготуватися повністю до кінця року, щоб все відбулося плавно і щоб бюджет 2018 року був повністю виконаний, а бюджетний дефіцит був дотриманий в рамках”, – зазначила в. о. міністра фінансів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua