Глава Мінфіну назвала розмір дефіциту держбюджету на наступний рік


Глава Мінфіну назвала розмір дефіциту держбюджету на наступний рік

Проект державного бюджету України на 2019 рік, затверджений урядом 14 вересня, передбачає дефіцит 2,26% від валового внутрішнього продукту (ВВП).

Про це повідомила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова в кулуарах 15-го форуму YES, організованого Фондом Віктора Пінчука, передає агентство Інтерфакс-Україна.

“Розмір дефіциту – 2,26% ВВП, якщо грубо – то до 2,3% ВВП”, – сказала вона.

Маркарова уточнила, що надходження від приватизації в проекті заплановано в обсязі 17 млрд грн.

“Стосовно запозичень, то передбачаються як запозичення від міжнародних наших партнерів, так і ринкові запозичення”, – додала керівник Мінфіну, не уточнивши конкретних показників.

Вона уточнила, що державні запозичення із загального фонду заплановані обсягом 324,7 млрд грн, з яких зовнішні – 122,7 млрд грн, в тому числі від випуску єврооблігацій, €500 млн макрофінансової допомоги від ЄС і $50 млн за позикою Світового банку за проектом модернізації соціальної підтримки населення.

За її словами, на внутрішньому ринку планується залучити 202 млрд грн за різними борговими інструментами, в тому числі і валютними.

“Зовнішні запозичення в 2019 році складуть 37,8% від загального обсягу надходжень, а внутрішні – 62,2%”, – зазначила Маркарова.

Вона додала, що в 2019 році також передбачається залучити 21,2 млрд грн від іноземних банків, держав і міжнародних фінансових організацій на фінансування проектів розвитку економіки та бюджетної сфери, які будуть відображені в спеціальному фонді держбюджету.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua