Країни Великої двадцятки знизили торгівлю вперше за 2 роки


Країни Великої двадцятки знизили торгівлю вперше за 2 роки

Обсяг глобальної зовнішньої торгівлі товарами держав G20 з поправкою на сезонні коливання і в доларовому вираженні в другому кварталі 2018 року скоротився вперше за два роки.

Про це йдеться в звіті Організації економічного розвитку та співробітництва (ОЕСР).

Так, експорт товарів з країн G20 в квітні-червні знизився на 0,6%, до $3,74 трлн, імпорт – на 0,9%, до $3,79 трлн. У попередні три місяці підвищення першого показника становило 5,3%, другого – 5,8%.

У 28 країнах Європейського союзу експорт знизився на 1,9%, імпорт – на 1,7%.

У Росії експорт підвищився на 1,2%, тоді як імпорт впав на 4,2%.

У США імпорт у другому кварталі не змінився, тоді як експорт підскочив на 4,4%. У Китаї експорт, навпаки, впав на 2,8%, а імпорт підвищився на 0,3%.

Найбільш значні темпи підйому експорту були зафіксовані в Саудівській Аравії (+9,7%), Індії (+5,7%) і Канаді (+4,4%), тоді як аргентинський експорт впав на 19,9%, бразильський – на 9%, а поставки товарів з Великобританії скоротилися в доларовому вираженні на 6,9%.

Імпорт знизився в більшості країн G20, особливо різким було падіння в Туреччині і Бразилії (на 9,4% і 6,5% відповідно). Зростання показника зафіксовано тільки в Індії (+2,9%), Канаді (+1,4%), Мексиці (+1,4%), Японії (+1,2%) і Індонезії (+1,2%).

Багато в чому негативна динаміка у світовій торгівлі пояснюється різким зниженням валют ряду країн по відношенню до долара США в другому кварталі. Головним чином це стосується аргентинського песо (-18%), турецької ліри (-15%) і бразильського реала (-11%).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua