На шельфі Чорного моря знайшли нафту та газ, але буріння не планується — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На шельфі Чорного моря знайшли нафту та газ, але буріння не планується

Енергетика
1115
Науково-дослідне судно “Іскатєль” повернулося з експедиції з пошуку нафти і газу на шельфі Чорного моря, пошукове буріння поки не передбачається.
Про це повідомили у Державній службі геології та надр на офіційній сторінці у Facebook.
Наразі проводяться роботи з обробки геохімічних та геофізичних даних.
“Наразі тривають роботи з обробки даних, які представляють лише незначну частину морських робіт, що передбачені. Виконання морських геологічних досліджень з деталізації перспективних нафтогазових структур знаходиться на початковій стадії”, – йдеться у повідомленні.
“Морські дослідження та їх обробка є досить затратним процесом як у часі, так і коштах. Оскільки упродовж останніх років річний бюджет Держгеонадр на виконання геологорозвідувальних робіт у галузі становить лише 100 млн грн, то кінцеві терміни завершення досліджень будуть залежати, насамперед, від рівня їх фінансування. Тому і питання щодо пошукового буріння на вказаній території сьогодні не стоїть”, — зауважив голова Держгеонадр Олег Кирилюк.
Він також звернув увагу на те, що вартість однієї свердловини у Дніпровсько-Донецькій западині становить 150 — 200 млн грн, а вартість буріння лише 1 м свердловини на акваторіях знаходиться в межах 10 тис доларів.
Нагадаємо, у 2016 році єдине в Україні геолого-розвідувальне судно “Іскатель” виявило 35 млрд кубометрів газу на Північно-західному шельфі Чорного моря (Одеська область).
У липні 2018 року “Іскатєль” вирушив у новий рейс.
“Іскатєль” – унікальне судно для виконання сейсморозвідувальних робіт як звичайної середньочастотної модифікації, так і високо роздільної. Низький рівень шуму двигунів забезпечує високу якість сейсмічного матеріалу і його геологічну інформативність.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас