Соцстрах пояснив, як розраховуються лікарняні та декретні в перший день роботи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Соцстрах пояснив, як розраховуються лікарняні та декретні в перший день роботи

Особисті фінанси
1347
Розмір лікарняних і декретних виплат, якщо ці страхові випадки настали в перший день роботи, розраховується виходячи з посадового окладу або його частини.
Про це повідомили у Фонді соціального страхування України, передає УНН.
“Розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності, а також з вагітності та пологів, якщо страхові випадки настали в перший день роботи, розраховується виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини. Ці види допомог Фонд здійснює протягом 10 робочих днів з моменту отримання від роботодавця заяви-розрахунку”, — розповіли у Фонді соцстрахування.
Як пояснили у Фонді, розмір допомоги залежить від базової величини середньої зарплати застрахованої особи.
Для її розрахунку необхідно суму заробітної плати працівника за розрахунковий період (12 календарних місяців) розділити на кількість календарних днів в даному періоді, без урахування днів, не відпрацьованих з поважних причин. До таких причин належать: лікарняний, декрет, відпустка з догляду за дитиною до 3 і 6 років за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати.
“Однак якщо страховий випадок настав у перший день роботи, або в розрахунковому періоді заробітку з поважних причин відсутній, сума допомоги обчислюється виходячи із затвердженого посадового окладу, встановленого на день настання страхового випадку”, — пояснили у Фонді соцстрахування.
Сума декретних або лікарняних в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду.
Соцстрах нагадав, що декретні виплачуються для компенсації втрати заробітної плати (доходу) за період відпустки з вагітності та пологів і складають 100% середньої заробітної плати і не залежать від страхового стажу.
Водночас, розмір лікарняних залежить від тривалості страхового стажу і становить:
  • 50% середньої зарплати (якщо стаж менше 3 років);
  • 60% (при стажі від 3 до 5 років);
  • 70% (від 5 до 8 років);
  • 100% (якщо стаж — понад 8 років або за наявності пільг).
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас