0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Нардепи пропонують закрити сотні українських аптек


Нардепи пропонують закрити сотні українських аптек

Депутати ВРУ зареєстрували законопроект, яким, серед іншого, пропонується суттєво скоротити кількість українських аптек.

Так, проект ЗУ передбачає зменшення концентрації аптек за територіальною ознакою.

Читайте також: Зарплата лікарів зросла до 16 тис. гривень: Гройсман розповів про результати медреформи

Мотивують свою ініціативу законодавці тим, що таким чином аптеки стануть більш прибутковими.

Також, як йдеться у документі, скорочувати кількість аптек потрібно і через надмірну конкуренцію на ринку, яка, на думку парламентаріїв, унеможливлює розвиток бізнесу.

Для цього аптеки повинні розташовуватися не ближче, ніж за 500 метрів одна від одної, вважають депутати.

“При цьому конкретна і раціональна відстань у 500 метрів враховує інтереси маломобільних груп населення та громадян похилого віку, а також інтереси пацієнтів лікувально-профілактичних закладів”, – вважають автори проекту ЗУ.

Зазначимо, що, на думку експертного середовища, висока конкуренція між аптеками, яка спостерігається сьогодні на ринку, навпаки, спонукає до конкурентних цін на ліки.

Відповідно, у разі скорочення кількості аптечних закладів конкуренція буде знижуватися. Ті ж аптеки, які залишаться, теоретично можуть стати більш прибутковими. А тому вірогідне і зростання цін на ліки, зокрема, посилення впливу виробників на формування остаточної вартості фармацевтичної продукції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування