ЄС розгляне перехід до єдиного порту для заряджання смартфонів


ЄС розгляне перехід до єдиного порту для заряджання смартфонів

Регулювальні органи ЄС планують розглянути необхідність зобов’язати компанії до переходу на єдиний порт для зарядки мобільних пристроїв.

Про це заявила єврокомісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер.

Як відзначається, користувачі IPhone і Android вже давно скаржаться на використання різних зарядних пристроїв для своїх телефонів.

Європейська комісія наполягає на єдиному зарядному вже майже десять років. Причини – понад 51 тис. тонн електронних відходів щорічно від старих зарядних, а також – незручність для користувачів.

Повідомляється, що у відповідь на тиск ЄС 14 компаній, зокрема Apple, Samsung, Huawei і Nokia підписали добровільний меморандум про взаєморозуміння в 2009 році, погодившись гармонізувати зарядні пристрої для нових моделей смартфонів, які надійдуть на ринок в 2011 році.

Згодом деякі компанії підписали лист про наміри в 2013 і 2014 роках після закінчення терміну дії Меморандуму в 2012 році. Єврокомісар сказала, що вона не задоволена статусом-кво.

“Враховуючи незадовільний прогрес добровільного підходу (до переходу на єдині зарядні пристрої – ред.), Єврокомісія розгляне ефективність прийняття інших варіантів”, – сказала вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування