Який прибуток ризикує втратити Укрзалізниця, скасувавши всі поїзди до Росії


Який прибуток ризикує втратити Укрзалізниця, скасувавши всі поїзди до Росії

Припинити залізничне сполучення з Російською Федерацією. Про такі плани повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян в ефірі телеканалу 1+1.

Попередньо міністр інфраструктури стверджував, що Україна не зазнає збитків від припинення курсування російських поїздів через свою територію. Однак відмова від українських поїздів для російського напрямку – це відмова від прибутку.

За даними Державної прикордонної служби, в минулому році українці близько 4 млн разів перетнули кордон з Росією.

У 2017 році найприбутковішим для Укрзалізниці став поїзд Київ-Москва. Дані від залізничників свідчать, що вагони цього поїзда наповнювалися на 77%. Загалом цей напрямок приніс компанії 154 млн грн. прибутку.

У п’ятірку найбільш прибуткових також увійшли поїзди Одеса – Москва та Київ – Санкт-Петербург. На цих напрямках Укрзалізниця заробила понад 98 млн і понад 20 млн грн. відповідно.

Проблематичною буде відмова саме від пасажирського сполучення. Це призведе до перерозподілу потоків на інші види транспорту – автомобільний і автобусний.

“Пенсіонери, які не можуть дозволити собі авіапереліт, тому що він дорогий. Це одна з причин, чому поїзди ходять. Це політичне рішення, яке не можна не ухвалити”, – сказав Беспалов.

Говорити про строки припинення залізничного сполучення з Москвою поки що рано, сказав народний депутат, голова підкомітету Верховної Ради з питань залізничного транспорту Ігор Побер.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування