У Китаї запустили прототип суперкомп'ютера нового покоління


У Китаї запустили прототип суперкомп'ютера нового покоління

У Китаї почалася робота прототипу обчислювальної машини ексафлопсного класу, яка відноситься до наступного покоління суперкомп’ютерів.

Очікується, що комерційний суперкомп’ютер нового класу з’явиться до 2021 року, повідомляє агентство Сіньхуа.

Читайте також: У Китаї створили електричний спорткар за $150 тисяч

Прототип ексафлопсного комп’ютера Sunway був розроблений Державним дослідницьким центром конструювання і технологій комп’ютерів паралельної дії NRCPC, Державним суперкомп’ютерним центром у місті Цзинань і Пілотної державною лабораторією морських наук і технологій.

NRCPC здійснював керівництво групою творців суперкомп’ютера Sunway TaihuLight, який в 2016 і 2017 роках був визнаний найшвидшою обчислювальною машиною світу на Міжнародних конференціях з суперкомп’ютерних технологій в німецькому Франкфурті-на-Майні.

“Ми розраховуємо побудувати комп’ютер ексафлопсного класу у другій половині 2020 року або першій половині 2021 року”, – сказала директор цзінаньского Державного суперкомп’ютерного центру Ян Мейхун.

Інший прототип ексафлопсного суперкомп’ютера Tianhe-3 пройшов приймальні випробування 22 липня. Поява його остаточної версії очікується в 2020 році. Ці два прототипи ознаменували ще один крок Китаю в напрямку створення суперкомп’ютера наступного покоління.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування