Турецька ліра впала до історичного мінімуму


Турецька ліра впала до історичного мінімуму

Після того як США з 1 серпня ввели санкції стосовно двох турецьких міністрів, котирування національної валюти ліри впали до рекордно низького рівня.

Ліра досягла рекордно низького відношення до долара США (5.0934 ліри за долар), відновившись до позначки 5.06018 о 20:30 четверга за Києвом.

Торги відбили занепокоєння інвесторів з приводу напруженості у відносинах зі Сполученими Штатами, союзником по НАТО і основним торговельним партнером Туреччини.

«Подальша ескалація протистояння може призвести до подальшого відтоку капіталу і негативно вплинути на довіру до економіки», – сказав Якоб Крістенсен, керівник дослідження ринків Danske Bank.

«Це один з ключових ризиків для Туреччини, але у них також є глибинні структурні слабкості в економіці, які підсилюють ці геополітичні проблеми», – додав він.

Ліра втратила п’яту частину своєї вартості з початку року внаслідок зростання інфляції і стурбованості з приводу незалежності Центрального банку перед лицем неодноразових закликів Ердогана до зниження процентних ставок.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування