Зарплати бюджетників зросли на третину


Зарплати бюджетників зросли на третину

Витрати державного бюджету на заробітну плату за півроку склали 77 млрд грн. Це на 32,2% або на 18,7 млрд грн більше, ніж за січень-червень минулого року.

Про це свідчать дані Міністерства фінансів.

У Мінфіні повідомляють, що виплатили бюджетникам 93,5% загальної суми зарплат за півріччя.

Витрати на зарплату зросли, зокрема, через зростання мінімальної зарплати – з 3,2 тис. грн до 3,7 тис. грн. При цьому уряд розглядав можливість підвищити мінімалку до 4,2 тис. грн. Але в Мінфіні підрахували, що на це необхідно було б передбачити додаткові витрати на суму 13 млрд грн. А таких грошей зараз в держбюджеті немає.

Також в 2018-му зросли зарплати у частині співробітників сфер освіти та охорони здоров’я. У Кабміні заявляли, що зарплата педагогів зросте на 25%. Також зросли оклади у тих, хто займається первинною медициною.

Крім того, в поточному році зросли витрати на зарплати Генпрокуратури (в бюджеті виділили додаткові 328 млн грн на рік), апарату Верховної Ради (додаткові 49 млн грн), Мінфіну (додаткові 25 млн грн), Кабміну (додаткові 23 млн грн) і Держуправління справами (додаткові 21 млн грн).

Раніше повідомлялося, що Міністерство оборони має намір з 1 жовтня цього року підняти зарплати військовослужбовцям. У рядових зарплати повинні зрости до 9 тис. грн, а у офіцерів – до 15,3 тис. грн. Таке рішення прийняло Міноборони, але для цього потрібні додаткові витрати на суму 4,5 млрд грн.

Довідка Finance.ua:

  • За рік середня зарплата в Україні зросла на 24% до 9,1 тис. грн.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua