У НБУ пояснили, чому знецінюється гривня


У НБУ пояснили, чому знецінюється гривня

Знецінення гривні в липні відбувалося через посилення попиту на іноземну валюту, що зумовлено впливом короткострокових факторів.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

Читайте також: Кабмін і НБУ хочуть штучно опустити гривню до кінця року – експерт

За його словами, знецінення гривні призводило, перш за все, до посилення попиту на іноземну валюту на безготівковому ринку.

“З одного боку попит зумовили імпортери, купуючи іноземну валюту. З іншого – додатковий попит стимулювала гривня, яка надійшла на ринок через відшкодування ПДВ і виплати нерезидентам за гривневими ОВДП”, – заявив Данилишин.

“При цьому відшкодування ПДВ має двоякий вплив на валютний ринок. Адже ці кошти частково спрямовуються на купівлю іноземної валюти експортерами. Крім того, вони використовуються експортерами як обігові кошти, що знижує необхідність “заведення” виручки в іноземній валюті в Україну”, – додав він.

Отже, зазначає глава Ради НБУ, знецінення гривні в липні відбувалося через посилення попиту на іноземну валюту, що зумовлено впливом короткострокових факторів.

“Однак, з метою запобігання різким змінам обмінного курсу гривні Нацбанк готовий і виходить на валютний ринок України з інтервенціями з продажу іноземної валюти, що і робив минулого тижня”, – підсумував Данилишин.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua