В Україні почнуть впроваджувати нові будівельні норми


В Україні почнуть впроваджувати нові будівельні норми

З осені в Україні почнуть діяти нові будівельні норми, які допоможуть оновити вулиці міст і вдосконалити міську інфраструктуру.

Про це йдеться в нових наказах Мінрегіону для житлових і нежитлових об’єктів.

Читайте також: Названо регіони-лідери за обсягами будівництва

“Будемо спостерігати за впровадженням цих нових норм в красиву естетичну і комфортну архітектуру в містах. Норми інфраструктурних проектів будуть служити українцям. Це відповідає європейським практикам”, – розповів прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

За його словами, сучасні світові стандарти будівництва відрізняються від тих, що діють в Україні.

“При співвідносній ціні будівництва в Європі і США ми бачимо в Україні зовсім іншу архітектуру. Треба з’ясувати, що ми можемо змінити відразу, що вимагає більш глибинної роботи. Затягувати час – не варіант”, – сказав прем’єр-міністр.

Серед нововведень є такі поняття як “блакитна лінія” – щодо висотності забудови, “зелена лінія” – щодо збереження зелених зон і “жовта лінія” – щодо запобігання перекриттю шляхів евакуації в разі руйнування будівель.

У нових наказах мова йде і про безпеку вулиць і доріг у містах. Також розширення норми щодо забезпечення безбар’єрного доступу. Це стосується не тільки людей, які мають особливі потреби, це ще й, наприклад, молоді мами, люди похилого віку та інші громадяни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua