В Україні ввели нові правила оформлення лікарняних — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні ввели нові правила оформлення лікарняних

Особисті фінанси
2486
З 1 жовтня 2018 року почне діяти нова форма заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам і окремих виплат постраждалим на виробництві для оплати лікарняних. Відповідну постанову правління Фонду соціального страхування України затвердило на своєму позачерговому засіданні 19 липня.
Про це свідчить повідомлення на сайті ФССУ.
“Зокрема, згідно з прийнятим Порядку, оформлена заява-розрахунок може бути передана роботодавцем і прийнята Фондом в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису”, – йдеться в повідомленні.
Документ оформляє і подає до робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України або його відділення страхувальник (роботодавець).
Крім того, Порядок дозволить запобігти можливим помилкам при визначенні розміру допомоги та страхових виплат. З цією метою робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюватимуть попередній контроль правильності нарахування виплат і в разі виявлення помилок надавати рекомендації страхувальнику щодо їх усунення ще до фінансування виплат.
Це дозволить уникнути штрафів, які сьогодні можуть накладатися на роботодавця в разі виявлення неправомірного використання коштів Фонду соціального страхування України під час перевірок за фактом вже профінансованих заяв-розрахунків.
Також 1 жовтня 2018 року набирає чинності система інформування роботодавцем про здійснені виплати застрахованим особам, які мають на меті зменшити ризик можливих затримок при компенсації застрахованим особам втраченого заробітку за період хвороби (оплата за лікарняними листками), виплати допомоги по вагітності та пологах, при здійсненні страхових виплат постраждалим на виробництві.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас