Автомобільне сидіння зможе розпізнавати втому водія


Автомобільне сидіння зможе розпізнавати втому водія

Японська компанія Sumitomo Riko розробила нову технологію, яка допоможе визначати ступінь втоми або сонливості людини, яка перебуває за кермом транспортного засобу.

Ідея полягає в тому, щоб інтегрувати в водійське сидіння спеціальний масив електродів. Він зможе фіксувати зміни розподілу ваги автомобіліста під час руху.

На основі отриманих даних може робитися висновок про позу водія, що дозволить розпізнавати зміни, що вказують на стомлення або настання стану дрімоти.

Більше того, система теоретично дозволить знімати дані про частоту дихання і серцевий ритм. Ці відомості допоможуть точніше оцінювати поточний стан автомобіліста.

Якщо система визначить високу ймовірність засинання, може бути поданий тривожний сигнал – скажімо, у вигляді гучного звуку або вібрацій крісла. Теоретично можуть бути також активовані засоби автопілотування для автоматичного сходження машини з дороги і зупинки.

Читайте також: Michelin анонсував «дерев’яні» автомобільні шини

Компанія Sumitomo Riko вже веде переговори з приводу використання системи з виробниками транспортних засобів та автомобільних крісел. Новинка може бути виведена на комерційний ринок до 2021 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування