Новий імплант дозволить почути світло


Новий імплант дозволить почути світло

Німецькі дослідники опублікували статтю про новий тип кохлеарного імплантату, який використовує світло для симуляції звуку.

Для їх дослідження німецькі вчені почали тренувати монгольських піщанок, щоб ті стрибали через перешкоди, почувши сигнал тривоги.

Потім дослідники ввели ген прямо в равлика, внутрішнє вухо піщанок, за допомогою вірусу. Цей генетичний апгрейд дозволив світлу активувати нейрони в равлику тварини.

Після чого вони імплантували оптоволокно, яке могло включатися і давати світло прямо всередині вуха. Коли вчені включили волокна, і ті почали випускати синє світло, гризуни почали стрибати через перешкоди так, немов почули звук тривоги.

Коли дослідники позбавили слуху деяких тварин і знову включили волокна, то піщанки, як і раніше, стрибали – так, немов «чули» світло, хоча чути звук вже не могли фізично.

Попередні дослідження подібного роду проводилися на мишах і щурах, але у піщанок органи слуху сильніше нагадують людські, і ці тварини можуть чути той же діапазон звуків, що і люди.

Читайте також: Створено перший кольоровий 3D-сканер органів людини

Хоча поки це лише експериментальна перевірка концепції, але вона може відкрити нову еру в сфері слухових імплантатів, які зможуть дозволити глухим людям чути мову іншої людини навіть в переповненому і галасливому приміщенні, позаяк світло простіше обмежити, ніж електричний струм, до того ж він м’якше впливає на внутрішнє вухо, дозволяючи уловлювати навіть аналог тихих звуків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування