Створили "розумну футболку", яка попередить серцевий напад (фото)


Створили "розумну футболку", яка попередить серцевий напад (фото)

Все більше речей навколо нас стають «розумнішими». Причому, якщо деякі предмети просто обзаводяться корисними функціями, то інші можуть бути корисні для здоров’я і навіть врятувати життя.

Наприклад, згідно з повідомленнями новинного агентства Сіньхуа, групі китайських дослідників з компанії Lenovo Group і Південно-Східного Університету провінції Цзянсу вдалося розробити розумний одяг, який стежить за станом серця і попереджає власника про перші тривожні симптоми.

Читайте також: LG запатентувала ручку, що замінює смартфон

Одяг отримав назву Smart Vest. Виглядає він як звичайна компресійна футболка, але в ній вбудовані різні бездротові електроди і сенсори, що стежать за ЕКГ, реєструють звуки серцебиття, тиск і дихання безперервно протягом 24 годин.

Крім цього, на смартфон встановлюється спеціальний додаток, який вивантажує всі дані в хмарне сховище. Вивантаження відбувається раз на добу, після чого футболка починає новий цикл реєстрації.

Уже в сховищі система штучного інтелекту аналізує дані і видає результат. Крім того, самі носії розумного одягу можуть стежити за важливими показниками і відправляти їх лікарю. Один з авторів розробки доктор Лю Чен’юй зазначає, що програма здатна ставити діагноз і навіть пророкувати серйозні ураження серця.

«Найкращий час для виявлення і лікування серцевого нападу – за 8 годин до зупинки серця. Але при цьому аномальна активність серцевого м’яза стає помітною на ЕКГ за 2-3 дні до нападу. Створена нами система здатна постійно стежити за людиною і попередити її в разі небезпеки. Футболка вже пройшла серію тестів на добровольцях і показала відмінні результати.»

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування