Геополітична напруженість і скорочення видобутку піднімуть ціни на нафту - Morgan Stanley — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Геополітична напруженість і скорочення видобутку піднімуть ціни на нафту - Morgan Stanley

Енергетика
208
Геополітична напруженість і скорочення видобутку в окремих країнах будуть чинити тиск на глобальний нафтовий ринок в осяжній перспективі. Такого висновку дійшов банк Morgan Stanley і різко підвищив прогноз ціни міжнародного еталона Brent на друге півріччя 2018 року – відразу на $7,5, до $85 за барель.
Востаннє Brent торгувався на цьому рівні в жовтні 2014 року, пише РБК. Волатильності на глобальному ринку будуть сприяти макроекономічна нестабільність, ризики торгової війни між США, Китаєм і Євросоюзом, а також відновлення заворушень в Лівії, зазначають аналітики цінового агентства Platts. У вівторок ввечері, 3 липня, ф’ючерси Brent котирувалися на рівні $77,26 за барель, а північноамериканський бенчмарк WTI – на рівні $73,93.
Ризики щодо експорту іранської нафти стрімко зросли за минулий тиждень, пишуть у своєму огляді аналітики Morgan Stanley Мартін Ратс і Емі Саджент.
На брифінгу 26 червня представник Держдепу США заявив, що Вашингтон наполягатиме на тому, щоб країни звели імпорт іранської нафти до нуля, і деякі з них вже підтвердили намір”. США прагнуть обнулити поставки нафти з Ірану до якомога більшої кількості країн і якомога швидше.
Банк також чекає скорочення іранських поставок в Індію та інші країни Азії, що частково може бути компенсовано збільшенням експорту в Китай. В цілому Morgan Stanley оцінює, що видобуток в Ірані впаде з 3,8 млн бар. на добу у другому кварталі до 2,7 млн бар. на добу в четвертому кварталі 2018 року і до 2,5 млн бар. на добу в 2019 році.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас