У Мінекономрозвитку пояснили причину затримок туристичних авіарейсів


У Мінекономрозвитку пояснили причину затримок туристичних авіарейсів

Проблема затримок міжнародних чартерних авіарейсів в Україні пов’язана з тим, що кількість українських туристів перевищила обсяг пасажиромісць, які можуть надати чартерні перевізники, розповів заступник міністра економічного розвитку Михайло Титарчук.

“Проблема, яка гостро постала в цьому літньому сезоні, безпосередньо пов’язана зі збільшенням кількості бажаючих відпочити (за кордоном – Ред.), що в рази перевищило обсяг пасажиромісць, які авіаперевізники чартерних рейсів фактично можуть надати, та постійним демпінгуванням цін на тури. Незадовільний технічний стан літаків додає негативу, призводить до постійного виходу з ладу бортів і, відповідно, до збою рейсів в обох напрямках”, – пояснив заступник міністра.

За словами Титарчука, постійні затримки авіарейсів тягнуть за собою витрати на проживання та харчування туристів, а також виплати компенсацій за затримки вильотів. При цьому ні туроператори, ні авіаперевізники не хочуть брати на себе ці додаткові витрати.

Читайте також: Мінінфраструктури та Державіаслужба запустять рейтинг авіаперевізників

“Щоб остаточно не зірвати цей туристичний сезон, закликаю туроператорів і авіаперевізників до взаєморозуміння для оптимізації льотної програми з максимальним урахуванням потреб туристів в літній сезон. Туроператорам при укладанні договорів з чартерними перевізниками необхідно враховувати реальну спроможність і потужність авіакомпанії, а також бути впевненими, що у останньої є резервні борти”, – зазначив Титарчук.

Довідка Finance.ua:

  • Інформація про масову затримку авіарейсів з вильотом туристів на відпочинок і їх поверненням назад на батьківщину почала з’являтися з 27 червня.
  • Спочатку близько 300 українських туристів не могли вилетіти до Харкова з аеропорту імені Хабіба Бургіби, який розташований в місті Монастір (Туніс).
  • Аналогічна ситуація виникла з поверненням туристів із Миколаєва, які не змогли вчасно вилетіти з Грузії.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування