Курсовий тренд до кінця року не вийде за закладені в бюджеті 30,1 грн за дол. - експерт


Курсовий тренд до кінця року не вийде за закладені в бюджеті 30,1 грн за дол. - експерт

Курс національної валюти в українській відкритій економіці визначається співвідношенням пропозиції, що формується експортною виручкою і грошима трудових мігрантів, і попиту з боку імпортерів і нерезидентів.

Також важливими чинниками курсового впливу є перебіг співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями, макроекономічні і політичні ризики.

Про це говорили банківські експерти в ході засідання Фінансового прес-клубу на тему: «Як працює валютний міжбанк».

Зі слів Олега Курінного, директор казначейства Банку Кредит Дніпро, український міжбанківський ринок сьогодні невеликий в обсягах – близько 200 млн доларів на день – і
високочутливий до впливу як зовнішніх, так і внутрішніх факторів.

“В результаті йому властива яскраво виражена сезонність, зумовлена активністю і ціновою кон’юнктурою сировинних та енергетичних ринків, графіками обслуговування зовнішніх позик, отримання траншів від міжнародних фінансових організацій, виплат ПДВ, погашення ОВДП, репатріації дивідендів. Факторами, що стабілізують ринок, є активна участь регулятора, який своєчасно згладжує ситуативні перекоси попиту і пропозиції, а також істотна пропозиція з боку готівкового ринку, що підживлюється грошима заробітчан», – говорить Курінний.

Експерт вважає, що курсовий тренд, за умови відсутності економічних та політичних шоків, до кінця року не вийде за закладені в бюджеті 30,1 грн за долар, а швидше буде знаходитися в більш сприятливому коридорі 27-28 грн/$.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:Кредит Дніпро
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua