В Україні «оживає» іпотека


В Україні «оживає» іпотека

Кредитування купівлі житла помітно пожвавилося в 2017 році і на початку 2018 року. Про це свідчить інформація Національного банку, опублікована в звіті про фінансову стабільність.

Кредитування купівлі житла зростає в першу чергу завдяки партнерським програмам банків і забудовників, за якими українці можуть отримати пільгові ставки. Згідно з аналізом НБУ, нове кредитування зосереджено у вузькому колі банків. На 24 банки припадає близько 90% обсягу іпотечних кредитів.

Торік 15 з цих 24 банків надавали населенню кредити на купівлю, будівництво або ремонт нерухомості. За весь 2017 рік було видано іпотеки на суму 1,48 млрд грн, це на 62% більше, ніж роком раніше.

У першому кварталі 2018 року обсяг нових кредитів зріс в 4 рази і склав 565 млн грн. Кількість договорів зросла майже втричі. При цьому понад 80% обсягів нового кредитування припадає лише на 5 банків.

Середній розмір кредиту в минулому році становив 531 тис. грн, а на початку 2018 року – 552 тис. грн. Ставка по іпотеці становить 18-24% річних. Максимальний термін в більшості банків становить 20 років, а в деяких фінустановах – 25-30 років.

Зазначимо, за версією авторитетної премії FinAwards2018, кращою кредитною карткою для масового сегмента визнано картку «Максимум» від Альфа-Банку з безкоштовним обслуговуванням, Кешбек до 5%, і 0% розстрочення при оплаті покупок карткою по всьому світу. У нашому спеціальному сервісі можна дізнатися докладніше про картку і при бажанні замовити її всього за кілька кліків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування