В Україні може змінитися тариф на газ


В Україні може змінитися тариф на газ

Україна може перейти з імпорту на експорт газу вже в найближчі кілька років. У такому випадку тариф на блакитне паливо знизиться на 20-30%.

Про це під час “Години запитань до уряду” заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Читайте також: Названо максимальну ціну, за якою споживачі купували газ у травні

“Моя мета – зробити так, щоб ми розрахувалися з усіма боргами. Якщо говорити про те, коли ми зможемо самостійно, без стороннього впливу формувати ціну на газ всередині країни, то це станеться тоді, коли ми з країни-імпортера, яка закуповує газ, станемо країною-експортером. Ми зараз йдемо до того, щоб стати країною-експортером, а це означає на 20-30% знизити ціну на газ”, – заявив прем’єр.

Також Володимир Гройсман зазначив, що в промисловості ціни на газ не регулюються і на сьогодні вони становлять 10 тис. грн.

“Ми працюємо над тим, щоб виробити справедливу формулу, щоб для українців оплата газу була реальною. Це можна зробити через механізм адекватної ціни, або ж шляхом адресної підтримки”, – зазначив Гройсман.

Глава уряду заявив, що ціна на газ – це дуже складне питання, і він думає, що будь-хто на його місці сьогодні зіткнувся б з тією ж самою проблемою.

“Річ у тім, що з 2005 по 2013 рік уряд України взяв у борг 50 млрд дол. За ці 50 млрд дол. В цьому році ми тільки за обслуговування повинні будемо віддати 5 млрд дол. Протягом наступних 5 років ми будемо повинні віддати 33 млрд дол. Ми маємо виходити за рамки української фінансової системи для того, щоб брати в борг ресурси, перекредитовуватися, зменшувати суми на їх обслуговування”, – додав прем’єр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
В Контексті Finance.ua
Опитування