В Україні може змінитися тариф на газ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні може змінитися тариф на газ

Енергетика
3010
Україна може перейти з імпорту на експорт газу вже в найближчі кілька років. У такому випадку тариф на блакитне паливо знизиться на 20-30%.
Про це під час “Години запитань до уряду” заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
“Моя мета – зробити так, щоб ми розрахувалися з усіма боргами. Якщо говорити про те, коли ми зможемо самостійно, без стороннього впливу формувати ціну на газ всередині країни, то це станеться тоді, коли ми з країни-імпортера, яка закуповує газ, станемо країною-експортером. Ми зараз йдемо до того, щоб стати країною-експортером, а це означає на 20-30% знизити ціну на газ”, – заявив прем’єр.
Також Володимир Гройсман зазначив, що в промисловості ціни на газ не регулюються і на сьогодні вони становлять 10 тис. грн.
“Ми працюємо над тим, щоб виробити справедливу формулу, щоб для українців оплата газу була реальною. Це можна зробити через механізм адекватної ціни, або ж шляхом адресної підтримки”, – зазначив Гройсман.
Глава уряду заявив, що ціна на газ – це дуже складне питання, і він думає, що будь-хто на його місці сьогодні зіткнувся б з тією ж самою проблемою.
“Річ у тім, що з 2005 по 2013 рік уряд України взяв у борг 50 млрд дол. За ці 50 млрд дол. В цьому році ми тільки за обслуговування повинні будемо віддати 5 млрд дол. Протягом наступних 5 років ми будемо повинні віддати 33 млрд дол. Ми маємо виходити за рамки української фінансової системи для того, щоб брати в борг ресурси, перекредитовуватися, зменшувати суми на їх обслуговування”, – додав прем’єр.
За матеріалами:
Обозреватель
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас