0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

В НБУ назвали короткострокові ризики для курсу гривні


В НБУ назвали короткострокові ризики для курсу гривні

Короткостроковими ризиками для курсу гривні на сьогодні є зміна умов зовнішньої торгівлі та зовнішні виплати за державним боргом.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб.

“Якщо подивитися на динаміку курсу гривні і порівняти з іншими країнами, то цього року гривня була однією з найсильніших валют. Пояснення просте. Ми бачимо хороші умови торгівлі для України”, – зазначив Сологуб.

Читайте також: У травні міжнародні резерви знизилися до $18,1 млрд

Водночас, за його словами, Україні все одно потрібна “подушка безпеки” у вигляді програми МВФ, яка збільшує резерви, знижує вартість боргових запозичень для уряду і допомагає застрахуватися від погіршення умов торгівлі.

“Якщо говорити про ризики, а не оцінювати їх вірогідність, то найбільш значні – це зміна умов зовнішньої торгівлі та зовнішні виплати за держборгом”, – підкреслив Сологуб.

Він також додав, що на сьогодні навіть без грошей МВФ країна поступово справляється з погашенням боргів.

“В принципі, для цих цілей вистачить резервів. Але треба розуміти, що відсутність програми МВФ та іншої допомоги негативно впливає на економічні очікування, в тому числі привабливість України в очах іноземних інвесторів. І не те щоб це впливало на економічні показники вже завтра, це радше наслідки на середньострокову перспективу”, – зазначив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування