"Нафтогаз": суд заарештував голландські активи "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу


"Нафтогаз": суд заарештував голландські активи "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу

НАК “Нафтогаз України” минулого тижня направила клопотання про арешт часток ПАТ “Газпром” в його голландських дочірніх компаніях і заборгованість цих дочірніх компаній “Газпрому”, повідомляє українська сторона.

Клопотання було подано для забезпечення права “Нафтогазу” на отримання $2,6 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу, прийнятого в лютому 2018 року.

“Голландський суд задовольнив ці клопотання, але шість із семи дочірніх компаній “Газпрому” в Голландії відмовилися співпрацювати з судовими виконавцями. Однак все це ніяк не вплине на арешт”, – інформує НАК.

Читайте також: Україна знайшла нового постачальника газу

“Нафтогаз” нагадує, що також ініціював арешт активів в інших юрисдикціях, включаючи частки “Газпрому” в його дочірніх компаніях Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG.

“Швейцарський суд задовольнив клопотання “Нафтогазу”, судові виконавці проводять дії, щоб заморозити ці та інші активи”, – пише українська компанія.

“Апеляція “Газпрому” проти рішень Стокгольмського арбітражу не означає автоматичної відстрочки зобов’язання російської компанії негайно розрахуватися і не впливає на процес стягнення. Підтвердженням тому стали швидкі рішення європейських судів різних юрисдикцій, прийняті минулого тижня”, – наполягають у Києві.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування