Європарламент закликає розширити Шенгенську зону — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Європарламент закликає розширити Шенгенську зону

Світ
1520
Європейський парламент закликає до приєднання Румунії, Хорватії і Болгарії до Шенгенської зони.
Через міграційну кризу і терористичні загрози деякі європейські країни відновили внутрішні прикордонні перевірки, хоча ця міра суперечить принципам Шенгену і загрожує свободі пересування європейських громадян.
Депутати Європарламенту засудили введення перевірок у щорічний доповіді про стан Шенгенської угоди. Доповідь прийняли 439 голосами, проти – 157, 80 утрималися.
Європарламент посилає “сильний і позитивний сигнал Європейській комісії”, сказав португальський депутат Європарламенту і доповідач Карлос Коельо (EPP).
“Ми повинні повернути Шенген нашим громадянам. Наше послання державам-членам настільки ж сильне: вони повинні дотримуватися всіх правил, а не тільки тих, які вони хочуть”, – зазначив він.
Серед прикордонних перевірок, зазначених у доповіді, фігурує Італія, яка закрила свій кордон з Австрією на прохання Німеччини. Сама Німеччина пішла цим же шляхом. Ефект доміно поширився на Чехію та Словаччину, які також захотіли контролювати потік мігрантів з австрійського кордону (та угорського кордону у випадку Словаччини).
Франція також встановила прикордонний контроль в результаті терористичної загрози на території з 2015 року. Ці заходи контролю продовжувалися кілька разів (останній був продовжений до квітня 2018 року), в той час як теоретично відступ від правил не може тривати більше двох років. Кордон між Францією та Італією особливо прискіпливо перевіряють, головним чином для контролю за потоками мігрантів в межах Шенгенської зони. Острів Лампедуза є місцем прибуття багатьох мігрантів.
На кордоні в Північній Італії також спостерігалося зростання мігрантів з Північної Африки, які перетинають гірські перевали, щоб дістатися до Франції. Відновлення прикордонного контролю дозволило повернути більшість мігрантів назад в Італію.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас