У що зібралися інвестувати банки (дослідження) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У що зібралися інвестувати банки (дослідження)

Кредит&Депозит
897
Через десять років після глобальної фінансової кризи банківська індустрія успішно відновлюється.
Дослідження EY показує, що банкіри налаштовані оптимістично і очікують поліпшення своїх фінансових показників у 2018 році і далі.
Управління ризиками та захист від внутрішніх і зовнішніх загроз – в пріоритеті, при цьому найбільший акцент робиться на поліпшення фінансових показників шляхом розвитку і оптимізації бізнесу.
Згідно з опитуванням, банки відзначають такі пріоритети для розвитку та інвестицій:
  • Посилення конкурентного позиціонування і збільшення частки ринку (70% опитаних банків).
  • Розширення методів залучення й утримання клієнтів (67%).
  • Скорочення витрат і підвищення операційної ефективності (62%).
  • Зниження кіберризиків, які посилюються (58%).
  • Отримання доступу до нових бізнес-моделей (46%).
Інвестиції банків у клієнтоорієнтовані технології в основному зосереджені на користувацьких інтерфейсах. Також банки продовжують інвестувати в проекти поглибленого аналізу даних з метою підвищення ефективності і пошуку шляхів збільшення доходів.
Так, до 80% опитаних банків інвестують в аналіз даних і планують збільшити обсяги таких інвестицій протягом наступних трьох років.
Як вказують в EY, банки, в основному, розуміють, як сучасні технології можуть підвищити ефективність операцій. При цьому лише кілька опитаних банків забезпечують співвідношення витрат і доходів на рівні нижче 50%.
В майбутньому, особливо в результаті посилення конкуренції, очікується, що банкам буде потрібно, щоб їхні витрати були на 30% нижчі, ніж сьогодні.
Як показує дослідження, банкам необхідно концентрувати увагу на розширенні частки ринку за рахунок задоволення потреб клієнтів, в тому числі шляхом пропозиції інноваційних продуктів і послуг, а також оптимізації тарифної політики.
Зазначимо, Національний банк України в своєму огляді банківського сектора в лютому 2018 року відзвітував про збільшення операційного доходу сектора за рік на 10%.
При цьому адміністративні витрати зростали швидше, тому операційний прибуток до формування резервів зріс на 8% – до 40,7 млрд грн. Динаміку чистого процентного доходу визначали насамперед операції з населенням: здешевлення депозитів і активізація споживчого кредитування.
Варто сказати, що за версією авторитетної премії FinAwards2018, найбільш стійким банком України визнаний Райффайзен Банк Аваль.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас