Створено найменший електронний ніс


Створено найменший електронний ніс

Вчені з швейцарської вищої технічної школи Цюріха розробили найменший і найдешевший в світі електронний “ніс” для пошукових і рятувальних операцій.

В першу чергу цей девайс був спроектований для того, щоб відшукувати людей під завалами після землетрусів і сходу лавин. Девайс, який так можна і називати «Ніс», має кілька сенсорів. Кожен сенсор вловлює певну хімічну субстанцію, потім міні-комп’ютер аналізує весь комплекс зафіксованих субстанцій і визначає, належать вони людині чи ні. Відбувається збір даних і їх аналіз дуже швидко, що дозволяє швидко знайти людину під завалами.

Деякі з сенсорів, якими забезпечений електронний “ніс”, можуть уловлювати вуглекислий газ, що видихається людиною, а також водяну пару. Інші сенсори вловлюють інші хімічні компоненти, що в цілому дає реальну картину, що чи хто може бути під завалами і потребувати допомоги. Очікується, що девайс буде доступний у продажу на комерційній основі. Це означає, що будь-який бажаючий, а не тільки спеціальні рятувальні організації, зможуть його придбати. За словами творців девайса, він буде таким же чутливим, як і ніс навченого пса.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування