ЄЦБ попередив про загрозу для світової економіки (інфографіка)


ЄЦБ попередив про загрозу для світової економіки (інфографіка)

Світова торгівля може понести величезні втрати в разі подальшого погіршення торговельних відносин між Китаєм і США. Про це свідчать оцінки Європейського центрального банку.

У доповіді ЄЦБ йдеться про те, що у разі істотної ескалації торгової напруженості поточне відновлення світової торгівлі та активності світової економіки може бути зірване. Експерти вивчили кілька можливих сценаріїв і дійшли висновку, що серйозне збільшення протекціонізму вкрай негативно вплине на глобальну торгівлю та виробництво.

Наприклад, США можуть істотно збільшити мита на імпортні товари торговельних партнерів, при цьому останні можуть вжити заходів у відповідь, після чого кінцевий результат для світової економіки буде явно негативним. В ЄЦБ підкреслюють, що в подібній ситуації негативний ефект може проявитися особливо серйозно в США.

Довідка Finance.ua:

  • Президент США Дональд Трамп 8 березня підписав розпорядження про введення 25-відсоткового мита на ввезення сталі й 10-процентного – на ввезення алюмінію. 23 березня нові тарифи стали чинними. У свою чергу Державна рада КНР прийняла рішення підвищити з 2 квітня мита на 128 найменувань американської продукції.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування