Фінал Ліги чемпіонів: НБУ підрахував, скільки грошей привезуть туристи


Фінал Ліги чемпіонів: НБУ підрахував, скільки грошей привезуть туристи

Проведення в Києві 26 травня фіналу Ліги чемпіонів УЄФА з футболу не матиме значного впливу на валютний ринок України, як і на інфляцію і зростання економіки країни, але в більш тривалій перспективі ця подія потенційно може сприяти зростанню припливу туристів у нашу країну.

Про це йдеться в коментарі Національного банку України.

Як зазначалося, проведення чемпіонату приведе до зростання числа туристів у порівнянні з травнем 2017 року приблизно на 5%.

“Приблизна кількість туристів, які приїдуть на фінал Ліги чемпіонів до Києва, складе 50-70 тисяч осіб. При цьому, за даними за другий квартал 2017 року, в середньому за місяць в Україну приїжджали 1,2 млн осіб”, – пояснили в НБУ .

Враховуючи розмір одноденних витрат туристів з Євросоюзу за аналогічний період 2017 року та зростання витрат в період проведення аналогічних подій на прикладі Євро-2012, в НБУ оцінили середній розмір одноденних витрат туриста в поточному році на рівні 100-150 дол., а додаткові надходження на валютний ринок – в 15-20 млн доларів.

“З огляду на те, що оборот міжбанківського ринку в середньому за день в квітні склав понад 200 млн дол, обсяги цієї додаткової пропозиції валюти істотного впливу на валютний ринок не зроблять. Така сума додаткових надходжень складе всього 1-1,5% від загального експорту послуг і 0,3-0,4% від експорту товарів і послуг у травні”, – йдеться в коментарі.

Підсумовуючи, в НБУ зазначили, що вплив проведення чемпіонату на інші макроекономічні показники – споживчу інфляцію і зростання реального ВВП України – також буде незначним, але в більш тривалій перспективі ця подія потенційно може сприяти збільшенню припливу туристів у нашу країну.

Довідка Finance.ua:

  • У Києві 26 травня пройде фінал Ліги чемпіонів УЄФА (Union of European Football Associations – спортивна організація, що управляє футболом в Європі і деяких західних регіонах Азії) з футболу.
  • За оцінками експертів, вартість розміщення в готелях столиці в період проведення чемпіонату зросла в 3-10 разів, а заповнюваність столичних готелів складе майже 100%.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування