Що буде з цінами на бензин: прогноз на травень


Що буде з цінами на бензин: прогноз на травень

Стабільність гривні і відносно низька вартість нафти дозволили автозаправкам знизити вартість за деякими позиціями, каже співзасновник Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич, пише Сегодня.

На кордоні нафтопродукти дорожчають, але гривня не ослабла. Ціни на паливо залежать від цих двох показників.

“В окремих мережах було зниження. Але, знову ж таки, в основному цьому сприяв курс валют до гривні. А нафта, ми бачимо, дорожчає. На найближчий час зниження навряд чи продовжиться, а якщо нафта буде перебувати на цих же параметрах, то можливо і припиниться. Але це буде не так швидко. На вході в Україну нафтопродукти поступово будуть дорожчати”, – додає Марунич.

У травні потенціал до зниження цін може скоротитися до нуля. Далі все буде залежати від курсу гривні. Якщо національна валюта ослабне хоча б трохи, тоді трейдери відреагують підвищенням цін.

Як мінімум в першому півріччі курс різко девальвувати не буде, вважає Марунич.

“А ось що буде у другому півріччі – це питання. Тому що занадто багато негативних факторів, статистика вже показує падіння експорту з країни”, – відзначає він.

У квітні нафта марки Brent подорожчала на 7,7%, WTI – на 5,6%. Зростання цін призведе до підвищення цін на бензин і дизпаливо в наступному місяці на 60-80 копійок.

Якщо нафта дорожчає на 1%, то вартість бензину зростає на 10 копійок за літр через два тижні. Приблизно за 11-13 днів бензин з-за кордону або з заводу надходить на заправку.

А якщо долар дорожчає на одну гривню, це призводить до підняття цін на бензин і дизпаливо на 60 копійок за літр через два тижні, зауважує директор спеціальних проектів Науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування