Вчені заявили про рекордне ослаблення Гольфстріму


Вчені заявили про рекордне ослаблення Гольфстріму

Вчені заявили про те, що глобальне потепління негативно впливає на атлантичну течію Гольфстрім, яка приносить південне тепло в Північну Америку і Європу. За даними дослідників, вона виявилася рекордно слабкою за всю історію спостережень, а в майбутньому може і зовсім зникнути, повідомляє Naked science.

За даними вчених, вся система атлантичних течій виявилася на 15% слабкішою, ніж у середині ХХ століття. Це значне падіння, що зменшило обсяги переносимої води на три мільйони кубометрів на рік, що відповідає стоку 15 таких річок, як Амазонка. Вчені відзначають, що швидкість Гольфстріму зменшувалася всі останні 150 років, а сьогодні досягла більш ніж півторатисячолітнього мінімуму.

У нормі ці струми приносять тепло на північ з екваторіальних широт, а холодна вода повертається з глибинними течіями. Їх ослаблення може бути пов’язано і з аномальними літніми “хвилями” спеки, які спостерігаються в останні роки, і з таненням льодовиків Арктики і Гренландії, що розвиваються страшними темпами.

Як заявили дослідники, “це те, що теоретичні моделі передбачали вже давно, хоча досі ми не були впевнені в реальності того, що відбувається”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua