Це нормальний процес: Порошенко не бачить проблем у трудовій міграції з України


Це нормальний процес: Порошенко не бачить проблем у трудовій міграції з України

Трудова міграція з України є нормальним процесом інтеграції країни в європейський ринок праці, який проходили країни-сусіди.

Про це заявив президент України Петро Порошенко на нараді з питань децентралізації в Вінниці.

«Підписання Угоди про асоціацію з ЄС передбачає вільний рух капіталів, послуг, товарів, робочої сили. Україна стає частиною європейського ринку праці… Це нормальний процес, інші країни це проходили», – сказав президент.

За словами Порошенка, детінізація зарплат і їх підвищення стануть головними інструментами припинення відтоку робочої сили.

Читайте також: В Україні скорочується тіньова зайнятість

«У Києві в лютому середня заробітна плата досягла понад 14 тисяч гривень. Роботодавці повинні платити людям більше, платити легально, щоб у них було менше бажання їхати за кордон», – сказав президент.

Зазначимо, за даними Інституту економіки та прогнозування НАН України, наша країна, починаючи з 2015 року, недоотримує щорічно близько 40 млрд грн у зв’язку з міграцією українців за кордон.

За даними Bloomberg, понад 1 млн українців з 2015 по 2017 рік мігрували на заробітки за кордон, зокрема в Польщу (507 тис. осіб), Росію (343 тис.), Італію (147 тис.), Чехію (122 тис.), США (23 тис.) і Білорусь (22 тис.).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

В Контексті Finance.ua
Опитування