МВФ не вважає Україну бідною країною, що розвивається


МВФ не вважає Україну бідною країною, що розвивається

Міжнародний валютний фонд не вважає Україну країною, що розвивається, з низьким доходом і пов’язує падіння доходів у країні з військовим конфліктом.

Про це йдеться в дослідженні МВФ про макроекономічну ситуацію в низькодохідних країнах, що розвиваються, опублікованому Фондом.

У МВФ зазначили, що в 2014 році рівень доходів в Україні в перерахунку на одного громадянина був на 14% нижче рівня, до якого країни включаються в групу низькодохідних (2 330 доларів річного доходу).

Однак Україна не була включена в групу низькодохідних країн у зв’язку з тим, що основною причиною зниження доходів став військовий конфлікт.

“Падіння рівня доходів в Україні в основному відображає вплив військового конфлікту”, – підкреслили у Фонді.

Читайте також: Данилюк розповів, чому МВФ забракував новий податок в Україні

При цьому Україна не була включена в групу низькодохідних країн і в 2018 році, оскільки структура її економіки є типовою для країн з ринковою економікою.

“Рівень бідності в Україні, структура зайнятості, тривалість життя і рівень освіти є типовими для EME (emerging market economies, країни з ринковою економікою – ред.)”, – повідомили в МВФ.

Довідка Finance.ua:

  • За даними Держстату, середня номінальна заробітна плата штатного працівника в Україні в січні 2018 року по порівнянні з січнем 2017 року збільшилася на 28,4% і склала 7711 гривень.
  • Реальна заробітна плата в січні 2018 року в порівнянні з січнем 2017 року збільшилася на 12,3%, а в порівнянні з груднем 2017 року скоротилася на 13,4%.
  • Кабмін прогнозує зростання середньої заробітної плати в Україні за підсумками 2018 року до 10 тисяч гривень.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування