В Україні назвали середню вартість ремонту кілометра дороги


В Україні назвали середню вартість ремонту кілометра дороги

Середня вартість ремонту 1 км українських доріг за десятьма найбільшими дорожніми контрактами становить 12,23 млн грн. Відомості про контракти оприлюднені в системі Prozorro.

Про це розповіла директор Національного секретаріату CoST Ukraine Наталія Форсюк.

«Отже, топ-10 найбільших контрактів сумарною вартістю 7,5 млрд грн. Середня вартість 1 км за контрактами становить 12,23 млн грн. При цьому 8 з 10 контрактів передбачають поточний середній ремонт і тільки 2 – капітальний», – зазначила Форсюк.

Вона нагадала, що ділянки після поточного середнього ремонту не здаються в експлуатацію, тому при здачі об’єкта не здійснюється архітектурно-будівельний контроль з боку держави. Замовник самостійно приймає роботи та забезпечує контроль якості без необхідності залучення сторонніх органів.

Водночас, за її словами, порівнювати ціну за 1 км не зовсім коректно, оскільки дороги мають різні категорії і узагальнювати тяжко. Так, зазначає Форсюк, поточний середній ремонт дороги Н-08 в Дніпропетровській області коштує значно дорожче в порівнянні з іншими – понад 28 млн грн за 1 км.

«Тому ми вирішили відкинути цю закупівлю як особливе і порахувати середню вартість ремонту 1 км дороги без врахування цього договору», – зазначила Форсюк.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування