Японські компанії можуть підвищити зарплати співробітників рекордними темпами за 20 років


Японські компанії можуть підвищити зарплати співробітників рекордними темпами за 20 років

Щорічне підвищення зарплат в Японії в 2018 році складе близько 2,3-2,4%, вважають деякі аналітики, і якщо прогноз збудеться, зростання буде рекордним за 20 років, пише Nasdaq.

Разом з тим раніше прем’єр-міністр країни Сіндзо Абе закликав компанії збільшити зарплати на 3%, щоб досягти таргетованого зростання споживчих цін на рівні 2%.

Відзначається, що за останні чотири роки середнє зростання зарплат в Японії становило близько 2%. У минулому році було зафіксовано зростання на 2,11%, у 2015 році – на рекордні з 1998 року 2,38%.

Найбільша промислова компанія Японії Toyota Corp. в середу повідомила, що вона має намір збільшити щомісячні виплати працівникам на 3,3%, або на 11,7 тис. єн ($110). Разом з тим в цю суму входить не тільки базова зарплата, але і різні бонуси. У минулому році компанія підвищила виплати на 3%, в позаминулому – на 2,4%.

Nissan планує підняти виплати на 2,4%, включаючи надбавку до базової зарплати в розмірі 3 тис. єн, конкуруюча Honda обіцяє збільшити базові зарплати співробітників на 1,7 тис. єн.

Березневі переговори між компаніями і профспілками Японії, відомі як “шунто”, є важливим показником майбутнього зростання споживчих цін в країні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування