Підраховано, за скільки років Україна зможе створити ракету на зразок Falcon Heavy


Підраховано, за скільки років Україна зможе створити ракету на зразок Falcon Heavy

Голова Державного космічного агентства Павло Дегтяренко заявив, що Україна зможе створити важку ракету-носій з механізмом багаторазового використання за 3-5 років, і такі напрацювання у нас вже є.

Про це він сказав в інтерв’ю “Лівому Берегу”.

«Маск поставив три ступені в свою ракету для більшої вантажопідйомності. Такі проекти у нас теж є. В Україні виготовлялися бічні прискорювачі ракети «Енергія-Буран». Це і були перші ступені ракети-носія «Зеніт». Коли ви побачите її фотографію, там на кожному з блоків будуть дві великі «валізи» – це парашутна система збереженого приземлення. Ми закладали відразу можливість багаторазового використання цих бічних прискорювачів. На перших пусках це були лише оболонки систем. Але якби цей проект продовжився, багаторазове використання було б реалізовано. Зараз готового технічного рішення у нас немає, але створити його можна за 3-5 років», – сказав він.

Дегтяренко також додав, що поки сенсу починати розробку немає, але коли вантажопотік на орбіту буде рости, Україна зможе пристосуватися.

«Зараз немає сенсу починати. Знову ж таки, з огляду на те, що українські підприємства не мають замовлень. Ви завжди дивіться на те, що роблять американці, і питаєте, чому ми цього не робимо. З 2016 США витратили на ракетно-космічні дослідження близько 36 млрд доларів з 62 світових, на такі ж дослідження в 2016 році Україна витратила 25 млн грн. В півтори тисячі разів менше», – сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування