Петренко повідомив новий спосіб зловити неплатників аліментів


Петренко повідомив новий спосіб зловити неплатників аліментів

В Україні вже складено перші протоколи про направлення на суспільно корисні роботи батьків, які не сплачують аліментів своїм дітям. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

За його словами, мають місце ситуації, коли батько спеціально не має офіційного доходу, щоб не сплачувати гроші дитині. Саме на таких батьків і направлений новий інструмент – суспільно корисні роботи.

«Можу ексклюзивно поінформувати, що перші протоколи про направлення таких горе-батьків на громадські роботи, тобто підмітати вулиці, фарбувати будинки, вже складені в Україні. У Вінницькій області вже перші два такі протоколи”, – розповів міністр.

Він зазначив, що навіть якщо людина дійсно не може знайти роботу, то кошти, які вона отримає від місцевої громади за виконання громадських робіт, спрямовуватимуться на рахунок її дитини.

За даними міністерства, в Україні близько 3 млн дітей у неповних сім’ях отримують аліменти, і близько 600 тис. батьків (переважно це чоловіки) не сплачують призначених судом аліментів і стосовно них уже є звертання до виконавчої служби. У публічному реєстрі злісних неплатників аліментів – понад 170 тис. осіб, майже 60 тис. було позбавлено водійських прав і стільком же заборонено виїзд за кордон.

“Лише за перші дні (дії закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів” – Ред.) батьки згадали про своїх дітей, і плюс 50 млн грн надійшло на рахунки дітей зі сплати аліментів”, – розповів Петренко.

Довідка Finance.ua

  • 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №7277 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів”, який посилює відповідальність за невиплату аліментів.
  • 4 січня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав цей закон. 6 лютого 2018 року він набув чинності.
  • Згідно з документом, якщо заборгованість з аліментів становить сукупну суму платежів за шість місяців, боржника тимчасово обмежуватимуть у праві керувати транспортними засобами, використовувати вогнепальну, мисливську, пневматичну зброю.
  • Також тимчасово обмежуватимуть право на виїзд за кордон тих громадян, у яких є заборгованість.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Мін'юстиції
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua