Біологи навчилися послаблювати і зміцнювати пам'ять на молекулярному рівні


Біологи навчилися послаблювати і зміцнювати пам'ять на молекулярному рівні

Під час запису спогадів в мозку формуються зв’язки між нейронами. Дослідження Каліфорнійського університету в Дейвісі показує, як ці зв’язки можуть бути укріплені або ослаблені на молекулярному рівні.

Тонкі відростки нейронів, дендрити, дозволяють їм з’єднуватися з іншими нейронами за допомогою синапсів. Повідомлення рухаються по синапсах у вигляді хімічних сигналів: молекула, або нейромедіатор, з’являється на одному кінці синапсу і з’єднується з рецептором на іншому. Одним з найбільш важливих в цьому процесі є АМРА-рецептор, який відповідає за швидку синаптичну передачу всередині мозку.

«Ідея полягає в тому, що коли відбувається процес передачі сигналу через синапс, який призводить до формування пам’яті, необхідний новий рецептор», — пояснює професор Ельза Діас, головний автор статті, опублікованої в журналі Cell Reports. Чим більше рецепторів в синапсі, тим міцніше пам’ять.

Зараз команда Діас зайнята з’ясуванням методу регулювання руху рецепторів, особливо в клітинах гіпокампу, невеликої ділянки мозку, що відповідає за збереження спогадів. Вчені вже виявили, що білок SynDIG4, взаємодіючи з АМРА-рецепторами, може оперативно посилювати пам’ять. В результаті експерименту на мишах придушення цього білка призвело до втрати пам’яті у гризунів — вони не змогли виконати прості завдання, з якими раніше легко справлялися, наприклад, знайти дорогу в лабіринті. Білок SynDIG4 є також і в інших тварин, і у людини, пише EurekAlert.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua