Розробники Facebook винайшли нову одиницю часу - Flick


Розробники Facebook винайшли нову одиницю часу - Flick

Facebook винайшла нову одиницю виміру часу – флік (flick). Вона еквівалентна 1/705 600 000 секунд – це більше, ніж наносекунда, але менше, ніж мікросекунда. Сама назва – це скорочення від frame tick, оскільки у цієї одиниці виміру кінематографічне коріння. Про це на GitHub пише її винахідник Крістофер Хорват, який довгий час співпрацював з Pixar, Weta Digital і Industrial Light & Magic.

Справа в тому, що в роботі над фільмами і будь-якими візуальними ефектами, творці відеоряду повинні вміти вимірювати тривалість окремих кадрів. У більшості фільмів використовується стандартна частота – 24 кадри на секунду. Якщо сповільнити відео, вийде 24 статичні зображення, які при певній швидкості створюють ілюзію руху. Якщо вимірювати тривалість кадрів за допомогою стандартних одиниць, кожен з них буде дорівнювати 41666666,669 наносекунди. Такі цифри виглядають непривабливо, а складати їх вкрай незручно, що створює масу проблем для художників і програмістів.

Ось чому знадобився флік. Він представляє кожен фрейм у вигляді простого парного числа і може застосовуватися для будь-якої частоти кадрів у відео. Якщо частота фільму – 24 кадри на секунду, то кожен фрейм буде тривати 29 400 000 фліків. У відеоіграх, де вітається частота 60 кадрів на секунду, фрейм буде тривати 11 760 000 фліків. Це прості і зрозумілі числа, які можна легко додавати і віднімати, не турбуючись про десяткові дроби, як при роботі з наносекундами. З ними зручно працювати в будь-якій частоті – 24Гц, 25Гц, 30Гц, 48Гц, 50Гц, 60Гц, 90Гц, 100Гц або 120Гц.

Facebook виклала всю інформацію щодо створення і використання фліків у відкритому доступі. Тепер кожен може завантажити програмне забезпечення, яке дозволить працювати з відео з використанням нової одиниці вимірювання часу. Для творців візуальних ефектів фліки можуть стати універсальною заміною наносекундам.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua