Китай буде обстрілювати космічне сміття лазером


Китай буде обстрілювати космічне сміття лазером

Питання боротьби з космічним сміттям піднімається провідними світовими космічними агентствами вже не вперше. Різні фахівці запропонували вже купу шляхів з очищення орбіти Землі від непотрібного мотлоху, однак команда вчених з Китаю пропонує, мабуть, один з найбільш радикальних методів: спеціальні лазери для того, щоб знищити космічне сміття.

Група вчених з Інженерного університету ВПС Китаю на чолі з Цюань Венем планує використовувати лазер для дроблення великих фрагментів на більш дрібні, які згодом можна спалити в атмосфері, або ж зібрати і відправити подалі від Землі. Згідно з планом вчених, якщо закріпити лазер на будь-якому супутнику, він зможе за командою випромінювати короткі спалахи в інфрачервоному діапазоні.

Кількість спалахів складає 20 за одну секунду. Як заявляють експерти, цієї кількості повинно вистачити для того, щоб зруйнувати великі уламки. Китайські експерти розрахували кути випромінювання і позицію по відношенню до Землі, при якій лазерні промені будуть найбільш ефективні, а також розробили проект будівництва на орбіті станції, призначеної спеціально для знищення космічного сміття, що знаходиться поблизу Землі.

Насправді за останні 60 років кількість космічного сміття, за різними підрахунками, сягнула близько 20 000 фрагментів, які обертаються зі швидкістю до 28 000 кілометрів на годину. І це є великою проблемою, адже кількість польотів з кожним днем збільшується, збільшуючи і кількість космічного сміття, яке складається в основному з уламків елементів космічних кораблів, що відпрацювали своє.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua