Створено новий вид металевого скла


Створено новий вид металевого скла

Зазвичай тверді метали мають жорстку, кристалічну атомну структуру, але металеве скло, як випливає з назви, більше нагадує скло з випадковим розташуванням атомів. Таке скло складається з складних сплавів, що набувають свою незвичайну структуру, коли розплавлений метал охолоджується дуже швидко, що запобігає утворенню кристалів. У результаті виходить матеріал, який такий самий піддатливий під час виробництва, як пластик, але після охолодження стає міцним, як сталь.

Єльскі дослідники розробили новий тип цього матеріалу, зробивши з металевого скла нанотрубки діаметром 35 нм. Через такий малий розмір у атомів не залишається місця для ядер, що призводить до утворення нової фази, повідомляє New Atlas. «Це дало нам можливість контролювати кількість ядер в зразку, — каже Джуді Ча, провідний дослідник проекту. — Коли немає ядра, незважаючи на те, що за законами природи воно повинно бути — виникає якісно нова кристалічна фаза, небачена раніше. Це спосіб створення нового матеріалу з старого».

Поки складно сказати, як саме можна буде застосовувати новий матеріал. Інженери вважають, що основна перевага їхнього винаходу в процесі його виробництва. Змінюючи діаметр металевих нанотрубок, дослідники можуть контролювати кількість ядер в атомах і, як результат, відкривати нові кристалічні фази з новими властивостями.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua