Нова технологія дозволяє бачити крізь будь-які стіни


Нова технологія дозволяє бачити крізь будь-які стіни

Дослідники з Університету Дьюка розробили спосіб бачити крізь стіни, використовуючи вузький діапазон мікрохвильових частот. При цьому не потрібно знати, з якого матеріалу зроблена стіна. У відкриття, про яке розповідає Science Daily, є багато практичних перспектив.

Технології, що дозволяють бачити крізь стіни, існують вже сьогодні, але вони дороги через використання широкого діапазону частот. До того ж, їх вирішення не найкраще: вони підходять, щоб побачити когось, хто ходить за стіною, але виявити за їх допомогою тонкі дроти неможливо. Також подібним технологіям для роботи необхідна інформація про матеріал стіни — на її основі ПЗ інтерпретує відбиті сигнали.

Дослідники з Університету Дьюка запропонували інший метод, який позбавлений подібних недоліків. Щоб визначити, що відбувається за стіною, вони використовували її симетрію. Справа в тому, що зазвичай стіни пласкі і однорідні у всіх напрямках і спотворюють хвилі симетричним чином. Алгоритм ПЗ ділить дані на частини, виявляючи порушення симетрії. Метод використовує для сканування тільки одну частоту, що робить його дешевшим, а також не дозволяє впливати на Wi-Fi, стільникові мережі і Bluetooth.

Дослідники створили прототип пристрою, щоб зрозуміти, наскільки ефективним буде застосування технології на практиці. Вони розміщували різні предмети, від шпильок до кабелів і дротів за кількома стінами з різних матеріалів. Після обробки і аналізу даних на знімках можна легко помітити предмети, що знаходяться за стінами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування