США не визнали Китай ринковою економікою


США не визнали Китай ринковою економікою

США офіційно відмовили Китаю у відповідь на вимогу розглядати його як ринкову економіку. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на The Wall Street Journal.

Сполучені Штати передали своє рішення Світовій організації торгівлі в середині листопада і оприлюднили його 30 листопада.

Оточення президента США Дональда Трампа вже тривалий час демонструвало свою позицію з цього питання, однак передача СОТ відповідного документа свідчить, що уряд США публічно заявив про свою позицію і пояснив свої міркування.

Такий крок Білого дому може посилити напруженість в американо-китайських відносинах і буде мати далекосяжні наслідки для Китаю.

Торговельні партнери країни, яка не вважається ринковою економікою, мають більш широкі права встановлювати високі мита на імпорт з країни, оскільки вважається, що втручання держави в економіку створює несправедливі переваги для виробників.

За оцінками економістів, відмова ЄС і США визнати Китай ринковою економікою коштувала китайським компаніям мільярди доларів експортної виручки, оскільки в ряді випадків імпортні мита для товарів з КНР перевищують 100%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua