Графен вдвічі збільшить термін служби асфальту


Графен вдвічі збільшить термін служби асфальту

Здається, що щіпка графена здатна поліпшити що завгодно. Наприклад, дорожнє покриття. До такого рішення дійшли дві італійські компанії, які поєднали асфальт з графеном для створення більш довговічних автотрас.

Виробник графенових виробів Directa Plus і компанія Iterchimica, що спеціалізується на виготовленні асфальтових сумішей, спільно винайшли і запатентували домішку Eco Pave, яка, за їхніми словами, значно збільшує зносостійкість і довговічність асфальтового покриття. Асфальт запозичив у графена властивості теплопровідності, тобто в спекотну пору року він не буде ставати м’яким, а в холодну — тріскатися.

Крім цього, покращилася еластичність і міцність асфальту, а значить, стійкість до зносу, особливо в результаті руху важкого вантажного автотранспорту. За оцінками фахівців компаній, середня тривалість служби покриття збільшилася з 6 — 7 років до 12 — 14, тобто вдвічі.

Не менш важливо те, що суміш асфальту з графеном придатна для переробки в обсязі до 100%, що також збільшує його економічну вигоду і знижує шкоду, яка завдається навколишньому середовищу. Суміш Eco Pave вже витримала лабораторні та польові випробування в обмеженому масштабі. Тепер їй належить пройти тест на кількох кілометрах дороги, повідомляє New Atlas.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua