Moody's поліпшило прогноз для глобального суверенного сектору на 2018 рік


Moody's поліпшило прогноз для глобального суверенного сектору на 2018 рік

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service поліпшило прогноз для глобального суверенного сектору на наступний рік до “стабільного”, при цьому очікується, що хороші темпи економічного зростання і загальний підйом світової економіки, що відзначалися в 2017 році, продовжаться в 2018 році.

Висновки агентства Moody’s викладені в звіті “Sovereigns – Global: 2018 outlook stable as healthy growth tempers high debt, geopolitical tensions” (“Суверенні емітенти – глобальний ринок: прогноз на 2018 рік стабільний, оскільки здорове зростання економіки пом’якшує ризики, пов’язані з високими рівнями боргу і геополітичною напруженістю”).

У листопаді 2016 року аналітики Moody’s давали “негативний” прогноз для суверенного сектора на 12-18 місяців.

“Настання сприятливих умов для кредитоспроможності суверенних емітентів видно з того факту, що майже три чверті рейтингованих агентством Moody’s держав в даний час мають “стабільний” прогноз рейтингів”, – говорить керуючий директор міжнародної групи оцінки суверенних емітентів агентства Moody’s Аластер Уілсон. За його словами, тенденція до зростання, яка зміцнюється, врівноважує існуючі ризики, пов’язані з високими рівнями боргу і посиленням геополітичної напруженості.

“Стабільний” прогноз рейтингів мають 102 з 137 (74%) суверенних емітентів, які рейтингує Moody’s, “позитивний” – ще 13 емітентів (10%). Агентство дає “негативний” прогноз для рейтингів тільки 22 емітентів (16%), при цьому рік тому таких емітентів було 35 (26%). Таким чином, знижень суверенних рейтингів в 2018 році, ймовірно, буде менше, ніж в 2017 році.

“Макроекономічні умови для суверенних емітентів в даний час більш сприятливі, ніж рік тому, – пояснив А.Уілсон. – Агентство Moody’s очікує, що, як і в 2017 році, зростання світового ВВП в 2018 році перевищить 3%”.

Така ситуація сприяє економічним і податково-бюджетним реформам, які не користуються популярністю або пов’язані з істотними витратами.

Разом з тим аналітики Moody’s вважають, що відновлення цін на сировину буде недостатньо сильним, щоб забезпечити повернення до упевненого зростання в країнах-експортерах енергоносіїв, включаючи Росію (рейтинг Moody’s “Ba1”, прогноз – “стабільний”) і Саудівську Аравію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua